PolishEnglish (UK)

Adopcje starszych psów

Grupa e-wolontariuszy Fundacji „Psiegrane marzenia” postanowiła wspólnie pomagać bezdomnym zwierzętom, szczególnie starszym psom, które mają bardzo małe szans na adopcję. E-wolontariusze walczą o poprawę warunków życia w schroniskach, oraz pokazują ludziom, dlaczego warto adoptować starsze zwierzaki.

 

Na stronie Fundacja i jej profilach w serwisach społecznościowych zamieszczane są opisy i zdjęcia psów czekających na nowy dom. Ich autorami są e-wolontariusze z całej Polski, wrażliwi wobec starości i losów czworonożnych przyjaciół. Dobrem i niezwykłą wartością projektu jest również łączenie e-wolontariuszy - ludzi pomagających zwierzętom, uczenie ich empatii, pokazywanie, że można ciekawie spędzać czas wolny, a jednocześnie pomagając zwierzętom - pomagać sobie. 

Strona projektu: www.facebook.com/psiegranemarzenia

 

Kim są e-wolontariusze biorący udział w projekcie? W jaki sposób nawiązaliście z nimi współpracę?

Głównym naszym narzędziem jest Internet, dzięki niemu znajdujemy swoich wolontariuszy w całym kraju. Są to często pracownicy schronisk, wolontariusze w różnym wieku - bardzo im wszystkim dziękujemy za ich wrażliwość, pomoc i za wiarę w ludzi, którą od nich otrzymujemy.

Ilu ich jest?

Trudno nam określić liczbę osób, wiemy, że ona stale rośnie, lecz musimy popracować nad stroną, żeby prowadzić statystyki.

W jaki sposób weryfikujecie kompetencje e-wolontariuszy przed rozpoczęciem współpracy?

Poznajemy naszych wolontariuszy przez internetowe forum, w ten sposób dowiadujemy się w jaki sposób chcą nam pomagać, jakie są ich kompetencje.

Jak dbacie o bezpieczeństwo i jakość udzielanej przez e-wolontariuszy pomocy?

Staramy się sprawdzać, komu przekazujemy pieski poprzez wizyty przed i po adopcyjne, utrzymujemy stały kontakt na forum.