PolishEnglish (UK)

Szukamy Was

Portal szukamywas.pl,zrzeszający internautów, którzy pomagają w poszukiwaniu osób zaginio

Portal szukamywas.pl powstał w wyniku oddolnej inicjatywy zawiązanej po zaginięciu 19-letniej gdańszczanki w lipcu 2010 roku. 
 
Serwis zrzesza internautów, którzy pomagają w poszukiwaniu osób zaginionych, poprzez tworzenie plakatów i krótkich animacji o zaginionych, rozsyłanie informacji do mediów, przeszukiwanie portali społecznościowych.
E-wolontariusze są w stałym kontakcie z rodzinami osób zaginionych. E-wolontariusze to m.in. prawnicy, lekarzami, psychologowie, fizjoterapeuci oraz wszyscy ci, którym nieobojętny jest los osób zaginionych. Jest ich obecnie ponad 800 i dotychczas udało się im odnaleźć 11 osób.
 
Kim sa e-wolontariusze?
Wolontariusze sa prawnikami, lekarzami, psychologami, fizjoterapeutami czy sprzedawcami. W swoim gronie mamy przeró¿ne osoby, a całkiem różnych profesjach. Mimo, ¿e różni je zawód, status społeczny to wszystkich łaczy jeden cel - chęć niesienia pomocy.
 
Ilu ich jest?
815
 
Do kogo adresujecie Wasze działania, kto z nich korzysta?
Swoje działania adresujemy do rodzin osób zaginionych, ale i do nich samych. Zgłaszaja się do Nas osoby, którym zaginał ktos bliski z prosba abyśmy pomogli im odzyskać ukochana osobę.