PolishEnglish (UK)

Amazonki

Platforma i forum samopomocowe dla osób dotkniętych rakiem piersi.

Strona Amazonek powstała w sierpniu 2005 roku a działające w jej ramach forum skupia społeczność liczącą około 1.400 użytkowników.

Witryna w przystępny sposób przedstawia zagadnienia związane z rakiem piersi a forum tworzy grupę samopomocową, której członkowie dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wykrywaniem, leczeniem, rehabilitacją chorych, edukacją i powrotem do życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. Forumowicze wspierają się też nawzajem, kiedy choroba powraca, często wypełniając lukę niedoinformowania między pacjentem a lekarzem.

 

Strona od ponad roku jest ściśle związana z Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" Federacja od prawie 20 lat prowadzi warsztaty szkoleniowe dla ochotniczek. Ochotniczki to kobiety, które same doświadczyły przeżyć związanych z leczeniem raka piersi, a obecnie są wyleczone i czują potrzebę udzielania wsparcia innym chorym, znajdującym się w podobnej jak one kiedyś sytuacji. Nie wszędzie jednak ochotniczki mogą dotrzeć z pomocą, a tę lukę doskonale uzupełnia forum dzięki e-wolontariatowi. Działania witryny są skierowane do chorych na raka piersi i ich rodzin, przyjaciół oraz osób zainteresowanych tematem raka piersi. Stronę odwiedza codziennie około 700 osób.

Zespół strony www.amazonki.net składa się z czterech Amazonek, koordynują pracę pozostałych przeszkolonych ochotniczek oraz dbają o jakość wizerunku całego forum. Praca ta ma również na celu zmianę negatywnego wizerunku Internetu. Poświęcając wiele godzin dziennie, najaktywniejsze forumowiczki zarażają ideą niesienia pomocy nowych użytkowników forum.

Liczba e-wolontariuszy zaangażowanych w działania (w przybliżeniu):

250

Kim są wolontariusze?

Są to osoby przede wszystkim po leczeniu raka piersi, którzy poświęcają swój czas dla drugiego człowieka. Niosą wsparcie i nadzieję w momentach zwątpienia po usłyszeniu diagnozy dla osób, które zachorowały czy wsparcia członków ich rodzin.

Zespół strony www.amazonki.net składa się z czterech Amazonek, które poszerzyły swoją wiedzę na szkoleniach edukacyjnych jak i posiadają certyfikat przeszkolonej Ochotniczki”. Koordynują pracą pozostałych ochotniczek oraz dbają o jakość wizerunku całego Forum tj. grupy samopomocowej.

Do kogo adresowane są działania? Kto korzysta z e-wolontariatu?

Działania nasze skierowane są do chorych na raka piersi ich rodzin, przyjaciół oraz osób zainteresowanych tematem raka piersi. Nasz wolontariat dociera do wielu osób, które z różnych przyczyn nie mają dostępu do profesjonalistów czy do naszych stowarzyszeń. Na forum zarejestrowanych jest 1200 użytkowników. Codziennie odwiedza nas około 700 osób.