PolishEnglish (UK)

E-korepetycje uczniowskie

Młodzieżowy Ośrodek Wolontariatu w Trzebielu - E-korepetycje uczniowskie

Wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Wolontariatu w Trzebielu na co dzień zajmują się pomocą w nauce słabszym uczniom. Uczniowie do szkoły dojeżdżają z 34 wsi i po powrocie do domu często zostają sami z naukowymi problemami. Z badań przeprowadzonych w szkołach wynika, że 100% uczniów posiada dostęp do Internetu i korzysta z komunikatorów.
 
Wolontariusze postanowili rozszerzyć pomoc, jaką na co dzień świadczą uczniom Zespołu Szkół w Trzebielu. Zainspirowani pomysłem e-wolontariatu, postanowili wykorzystać najbardziej popularną i dostępną formę komunikacji, założyli profile GG, skrzynkę e-mailowa, ustalili dyżury, stworzyli regulamin e-korepetytora i regulamin e-korzystajacego. Wykorzystując komunikator Gadu-Gadu i pocztę e-mailowa, stworzyli dwa profile e-korepetytorów. Pierwszy to e-korepetycje z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, drugi, to e-korepetycje z przedmiotów humanistycznych. Informacje o tej formie pomocy umieścili na tablicy ogłoszeń w Zespole Szkół w Trzebielu.
 
Dzięki utworzeniu e-korepetycji sami wolontariusze zmienili swoje pojecie na temat etykiety oraz umożliwili skorzystanie z pomocy w nauce uczniom z miejscowości, w których ze względu na lokalizacje i trudności komunikacyjne inna forma pomocy w nauce nie istniała.
 
Kim sa e-wolontariusze?
E-wolontariusze czyli e-korepetytorzy, to uczniowie Zespołu Szkół w Trzebielu i członkowie Młodzie¿owego Osrodka Wolontariatu w Trzebielu.
 
Ilu ich jest?
20
 
Do kogo adresujecie Wasze działania, kto z nich korzysta?
Działania adresowane sa do uczniów Zespołu szkół w Trzebielu posiadajacych trudnosci z opanowaniem materiału, zrozumieniem kwestii naukowych, przebywajacych na zwolnieniach lekarskich.