PolishEnglish (UK)

Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton"

E-dukacja seksualna – poradnictwo internetowe dla młodzieży.

Projekt „Pontonu” skierowany jest do młodzieży i ma za zadanie pomóc jej w sferze, która w Polsce nadal pozostaje tabu – edukacji seksualnej. Edukatorzy często niosą pomoc młodym ludziom w tak awaryjnych sytuacjach jak niechciana ciąża czy przemoc. W tym celu stworzyli forum poradnicze na stronie ponton.org.pl/forum i adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , gdzie każdy może zadać anonimowe pytanie i zostanie potraktowany poważnie.

 

Nie jest to otwarte forum dyskusyjne, odpowiedzi udzielają jedynie przygotowani do tego e-wolontariusze. E-wolontariat polega także na tworzeniu bazy wiedzy na stronie internetowej – pisaniu artykułów, krótkich porad (FAQ), słownika pojęć związanych z seksualnością. E-wolontariusze informują o działalności grupy w Internecie (Facebook, Twitter, Blip), żeby skutecznie docierać do jak najszerszej grupy młodych ludzi. Powstają także edukacyjne filmiki zamieszczane na YouTube: youtube.com/user/edukacjaseksualna.).

Kim sa e-wolontariusze?

To młodzi ludzie, których misja jest uświadamianie, jak wa¿na jest rola rzetelnej edukacji seksualnej. Sa w trakcie różnych studiów i maja różne wykształcenie – kierunkowe: pedagogiczne, psychologiczne, seksuologiczne, położnicze, jak i inne (filologiczne). Ich wiedza w dziedzinie seksualności jest rezultatem ich zainteresowań i szkoleń, jakie przechodza w grupie i poza nia.

Ilu ich jest?

E-wolontariuszy przez kilka lat działalności było około 20. 

Do kogo adresujecie Wasze działania, kto z nich korzysta?

Nasze działania adresujemy do młodych ludzi, którzy szukaja pomocy w Internecie. Dzięki nam maja szanse przeczytac wartosciowe i prawdziwie informacje na temat seksualności, a nie polegać na anonimowych forach, na których mo¿na znalezc wszystko. Dajemy młodzieży informacje alternatywne do internetowej pornografii, która dziś często stanowi źródło wiedzy.